Kategórie

Vkusné rolety do okien – ako si správne vybrať?

Zvažujete v najbližšej dobe zakúpiť nové vonkajšie či vnútorné rolety? Okrem technických požiadaviek a rozmerov odporúčame zohľadniť aj vizuálnu stránku. Príjemný dizajn a farba oživia vzhľad okna a vdýchnu mu život. V tomto článku sme zhrnuli niekoľko základných tipov, ktorými by ste sa mali riadiť pri výbere rolety.

Kvalifikovaní predajcovia roliet ponúkajú okrem samotného predaja aj poradenstvo. Pri vonkajších roletách vám väčšina odporučí také, ktorých box je schovaný priamo vo fasáde alebo v preklade nad oknom, zatiaľ čo vodiace lišty sú zapustené v ostení okna. Pri výbere tohto typu vonkajších roliet je potrebné plánovanie už počas projektových príprav. V neskoršej fáze už môže byť inštalácia náročnejšia, nákladnejšia alebo dokonca už nebude možná vôbec. Mnoho ľudí robí chybu práve tu a výberom rolety sa začnú zaoberať už keď je fasáda hotová.

Vnútorné rolety ktoré neprepustia svetlo

Vnútorné rolety prešli za posledné roky veľkým posunom a to najmä v použitých materiáloch. Rolety vyhotovené zo špeciálnych tkanín do vnútra nepustia žiadne svetlo a vy si tak viete na počkanie vytvoriť úplnú tmu aj za bieleho dňa. Montáž vonkajších a vnútorných roliet odporúčame nechať vždy na profesionálov aby ste predišli nechceným komplikáciám.

Nezabúdajte, že pre čo najlepší výsledný efekt je potrebné doladiť dizajn a farbu rolety k rámu okna a parapete. Kvalitné parapety z odolných materiálov bez problémov vydržia dlhé roky a to isté platí aj o žalúziách.

Veríme, že sme vám v tomto článku poradili, ktorým smerom sa pri výbere rolety uberať. Vyberajte si overených a kvalitných predajcov so skúsenosťami, ktorí vám poradia a postarajú sa aj o montáž. Nesnažte sa za každú cenu ušetriť, môže sa vám to z dlhodobého hľadiska vypomstiť.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*