Kategórie

Vymeň staré za nové a ušetri!

Nič netrvá večne a týka sa to najmä spotrebného tovaru, nábytku, oblečenia či obuvi. Na niektorých veciach sa šetriť neoplatí, ale sú aj také, kde menšie úpravy alebo výmeny súčiastok ušetria peniaze a životné prostredie. Nie je nutné zakaždým veci vyhadzovať a nahrádzať novými. Je načase prejsť na ekonomickejšie a ekologickejšie riešenia.

Dierka na nábytku

V mnohých domácnostiach, najmä v tých s deťmi, sa často stáva, že sa napríklad vylomia dvierka na nábytku. Často ide o dierka na skriniach či skrinkách v detskej izbe, ale rovnako môže ísť aj o dvierka na obývačkovej stene alebo v kuchyni. Vtedy určite nie je nutné bedákať a vymeniť celú skrinku. Stačí si jednoducho kúpiť nové výklopné a sklopné systémy, ktorých montáž nie je náročná a zvládne to každý domáci majster. Vymeniť ich môžete aj v prípade, že tie staré systémy už dobre netesnia a neustále ich musíte opravovať a doťahovať.

Zásuvky

Zásuvky sú tiež časť nábytku, ktorá sa častým používaním zvykne poškodiť či znefunkčniť. Poznáte to: obité rohy, zničené držadlá, zasekávanie zásuvky, nepriliehanie. V mnohých prípadoch stačí iba vymeniť staré za nové. Moderné zásuvkové výsuvy sú častokrát aj s dotlmením, takže sa vám tak rýchlo neooptrebujú.

Úchytky

Skrinky a zásuvky v domácnosti používame každodenne. Napríklad taká kuchynská linka nám vydrží niekoľko rokov. Často však nie sú zničené ani samotné skrinky, ako skôr úchytky. Dávno stratili svoju farbu či lesk a už akosi neladia s nábytkom. Nie je nič jednoduchšie, ako oživiť skrinky novými úchytkami. Niekedy stačí premaľovať tie staré, ale to si vyžaduje aj špeciálnejšie nátery. No ak nechcete hneď vyhadzovať peniaze na nové skrinky, stačí jednoducho vymeniť úchytky. Ani ste netušili, ako to zmení celkový dojem v miestnosti.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*