Kategórie

Vzduchové zbrane

Vzduchová pištoľ patrí do skupiny ručných zbraní, to znamená, že projektil je poháňaný pomocou mechanického stlačenia vzduchu alebo iného plynu. Výsledkom tejto streľby však nie je žiadna chemická reakcia. Projektily môžu byť niekoľkých typov a to: guľový brok, sférická diabolka, šípy alebo šípky.

Využitie vzduchoviek je naozaj široko zastúpené. Využívajú sa jednak ako pomocník pri riešení poľnohospodárskych problémov, ale rovnako sú využívané aj ako nástroj pri súťažnej forme športovej streľby. Tieto vzduchovky sa teda využívajú na lov a to najmä proti škodcom, na rekreačnú streľbu a športové súťaže. Najznámejšia športová disciplína, pri ktorej sa využíva puška je tá olympijská.

Posuňte svoju streľbu o úroveň vyššie

Bežné meradlá na vašej puške vám nevyhovujú? Chcete svoju streľbu posunúť na úplne iný level? Skúste sa zamyslieť nad optikou na vzduchovku.

K základným optickým zameriavačom patrí puškohľad rovnako ako aj kolimátor. Kúpou puškohľadu docielite priblíženie vášho cieľa, ktorý sa zobrazí na takzvanom kríži. Tento kríž sa líši v závislosti od druhu puškohľadu.

Kolimátor, ktorý môžete nájsť aj pod názvom reflexný zameriavač, váš cieľ nepriblíži. Jeho hlavnou úlohou je len zacielenie daného objektu za pomoci bodu, ktorý bude premietnutý na vlastné sklíčko zameriavača.

Či už teda vsadíte na puškohľad alebo na kolimátor, tak rátajte s tým, že vás môžu vyjsť pekne draho. Reč je o niekoľkých tisíckach eur. Bežnou vecou je aj to, že cena tejto optiky prevýši cenu samotnej zbrane. Cena puškohľadu alebo kolimátora by vás však nemala odradiť. Momentálne platí, že za vyššiu cenu získate aj vyššiu kvalitu danej optiky. A ak ste nadšencom tohto športu, čiže športovej streľby, tak veríme, že vás daná cena naozaj neodradí. Veď všetci dobre vieme, že každý šport si vyžaduje určité náklady.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*