Kategórie

Zabudnite na záclony. Inšpirujte sa novými trendami!

Časy, kedy ste si mohli vybrať, či budete mať okná so záclonami alebo bez nich, sú už našťastie dávno preč. Dnes nám trh ponúka širšiu škálu možností. Klasické závesy či záclony sú veľmi nevyhovujúce najmä pre alergikov. V nich sa totiž udržuje prach a iné nečistoty, čo alergikom značne komplikuje pobyt v takýchto priestoroch. Aké iné alternatívy sú k dispozícii na trhu?

Látkové rolety

Izbu, obývačku či kanceláriu môžu zdobiť kvalitné látkové rolety. Áno, zdobiť. Pretože tieto rolety nielenže spĺňajú svoj účel v podobe tienenia, ale navyše vyzerajú veľmi vkusne a štýlovo. Najlákavejšia je najmä široká paleta farieb a ornamentov, ktoré robia z látkových roliet priam majstrovské diela. Výhodou je aj možnosť zakúpenia veľkých rozmerov, takže si ich môžu dovoliť aj naozaj priestranné kancelárske miestnosti.

Elektrické závesy

Tu sa jedná o klasické závesy, ale na elektrický pohon. Moderné motorické závesy zabezpečujú pre používateľa najmä komfort. Závesy sa dajú ovládať veľmi jednoducho z pohodlia gauča či postele, a to buď diaľkovým ovládaním, alebo pomocou mobilnej aplikácie. Ak však nemáte diaľkové ovládanie poruke a váš mobil sa vám práve vybil, nemusíte zúfať. Motory totiž reagujú aj na ručné potiahnutie závesov.

Japonské steny

Milovníci veľkých francúzskych okien si prídu na svoje v podobe japonských stien. Ide o posuvný systém s koľajnicami, na ktorých sú uchytené látkové panely. Sú ovládateľné rukou, šnúrkou alebo motorom. Lákadlom je veľký výber farebnosti a vzorov, niektoré firmy dokonca ponúkajú aj potlač vlastných vzorov. Medzi obľúbené látky patria screenové. To sú také, ktoré umožia užívateľovi pozerať sa von, ale dnu nevidno.

Žalúzie

Klasikou sú interiérové žalúzie. Zväčša sa jedná o hliníkové, ale možno vás prekvapí, že na trhu sú už aj drevené či bambusové žalúzie. Aj v prípade žalúzií si môžete vyberať z rôznych farebných kombinácií, ktoré oživia každú miestnosť. Dokonca sú aj špeciálne zahnuté žalúzie, ktoré po zatiahnutí vytvárajú obrazce a dodajú interiéru šmrnc.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*