Kategórie

Zájazdy last minute – výhody a nevýhody

Last minute dovolenky nie sú žiadnou novinkou. Pokiaľ ste ich ešte nevyskúšali, určite ste o nich aspoň počuli. Na trhu sa tento typ zájazdov etabloval pomerne rýchlo a dôvodov prečo je tomu tak nájdeme hneď niekoľko.

Výhody last minute

Jednoznačne najväčšou výhodou a stavebným kameňom úspechu last minute je nízka cena. Za pár eur sa dostanete do exotických destinácií a ušetríte pokojne aj polovicu plnej ceny. Možnosť spoznávať tieto destinácie za výhodné ceny je nesporne výhodou číslo jedna, no nie je jediná.

 

Ďalšou výhodou, ktorú oceňujú najmä skúsenejší cestovatelia je rozmanitosť destinácii, kde vás last minute dostane. Nikdy neviete, na aký zájazd môžete natrafiť. Cestovanie sa tak stáva zábavnejšie a dobrodružnejšie!

Nevýhody last minute

Aj tento spôsob cestovanie má svoje mínusy. Jedným z nich je problém cestovania vo väčších skupinách. Pokiaľ chcete dovolenkovať so skupinou priateľov alebo viacerými členmi rodiny, nie je isté, že sa vám podarí zakúpiť last minute v dostatočnom počte.

 

Obmedzená ponuka je ďalšou nevýhodou. Najobľúbenejšie destinácie často v last minute zájazdoch nenájdete, prípadne nájdete, ale len občas a miznú ako teplé rožky. Pri last minute je potrebná určitá flexibilita a zmieriť sa musíte s tým, že občas chcete navštíviť Južnú Ameriku a nakoniec skončíte na dovolenke v Hurghade.

 

Na svete však nájdete množstvo krásnych miest a práve last minute je jednou z možností, ako ich počas života navštíviť čo najviac. Nevyužiť dnešné možnosti cestovania by bol doslova hriech, preto neotáľajte a vyrazte na cesty!

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*