Kategórie

Žalúzie ochránia pred slnkom a zabezpečia súkromie

Sú štýlové, domu prepožičiavajú nevtieravý vzhľad, chránia vás pred ostrými slnečnými lúčmi a potencionálnym zlodejom znepríjemňujú prácu. Žalúzie nachádzajú stále častejšie cestu do vašich domovov, bytov i kancelárií.

Ako ich vybrať, aby ste boli spokojní? Moderné vertikálne žalúzie spadajú do kategórie takzvanej tieniacej techniky. Tá je v súčasnosti populárna u veľkého množstva moderných stavieb a stáva sa nevyhnutnou súčasťou. Súčasná architektúra dáva prednosť veľkým preskleným plochám orientovaným na južnú stranu, ktoré poskytujú možnosť pasívnych solárnych ziskov a znižujú tak potrebu tepla na vykurovanie.

 Šetria energiu v zime aj v lete

Na druhú stranu, keď je slnko príliš ostré a interiér je nadmieru vyhriaty, začnete túžiť po chládku. Ten dokážu poskytnúť práve žalúzie, ktoré sa veľmi ľahko obsluhujú a veľmi dobre dokážu regulovať teplotu v interiéri. Na druhú stranu žalúzie oceníte aj v zime, kedy čiastočne obmedzujú únik tepelnej energie. Ich využitím, je možné znížiť spotrebu energie v budovách o 15 až 25%. V lete domácnosť a náklady na energie šetrí pri prevádzke klimatizácie, v zime nemalou mierou napr. pri vykurovaní. Alternatívou ku žalúziám sú obľúbené plissé rolety. Ide o rolety, ktoré využívajú inovatívne prvky a ich používanie je jednoduché a praktické. Vhodné sú na okná či presklené dvere rôznych tvarov a rozmerov.

Žalúzie majú aj ďalšiu praktickú funkciu a síce že poskytujú ochranu pred prípadnými pohľadmi zvedavcov z ulice. Vonkajšie žalúzie sa veľmi ľahko ovládajú, takže si ich môžete nastaviť tak, ako práve potrebujete. Napríklad je naklonení len čiastočne, aby vás chránili pred slnkom, ale nezabránili úplne vo výhľade. Taktiež zabránia prenikaniu slnečných lúčov priamo to obrazovky televízie pri sledovaní obľúbeného televízneho programu.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*