Kategórie

Zdravé raňajky sú základ produktívneho dňa

Rodičia nám už od mala vštepujú, že raňajky sú základ celého dňa. Ich rodičia im povedali to isté. Táto správa bola odovzdaná po generácie – a napriek tomu asi 30 miliónov z nás stále každý deň vynecháva raňajky. Štúdia po štúdii ukazuje, že zdravé raňajky zvyšujú mozgovú silu, obmedzujú hlad, zvyšujú energiu a znižujú hmotnosť.

Prvým tipom na zdravé raňajky je najmä raňajkovať! Akonáhle sa raňajky stanú súčasťou vašej rannej rutiny, ďalším krokom je výber správneho jedla. Odborníci sa zhodujú, že by ste sa mali zamerať na raňajky, ktoré kombinujú bielkoviny, vlákninu a sacharidy.

Vyskúšajte ovsené vločky. Ovos je bohatý na draselné a omega-3 mastné kyseliny, pričom výskum ukazuje, že znižuje zápal a môže pomôcť znížiť riziko chronických chorôb, ako je rakovina, artritída a srdcové choroby.

Pridajte ovocie a vajcia. Vyváženosť bielkovín, cukrov a sacharidov zabezpečí, že vaše telo bude spokojné celé ráno a váš metabolizmus bude stabilný. Pravidelná konzumácia vajec bola v poslednej dobe predmetom búrlivej diskusie.. Mnohí ich vyradili z jedálnička kvôli vysokému obsahu cholesterolu, dnes sú považované za zdravý zdroj bielkovín a živín, napríklad vitamínu D.

Odsuňte nezdravé veci. Obmedzte sodík, pridané cukry, tuky, nasýtené tuky a rafinované zrná. Jednoducho povedané, vyvarujte sa ráno jedlám ako sú šišky, nutela, muffiny, sirupy a cukrové obilniny.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*