Kategórie

Zdravie nad zlato

Nič nie je dôležitejšie ako zdravie a ešte viac sme si to uvedomili v tejto dobe.

Dnešná situácia nás nielenže prinútila zostať doma ale aj prehodnotiť svoje priority. Okrem toho, že sme si uvedomili akí dôležití sú doktori a predavačky a taktiež sme si prehodnotili svoje priority a zistili sme, že nič nie je dôležitejšie ako zdravie a rodina. Do dennej rutiny sa nám dostali rúška, pravidelná hygiena a umývaniu rúk sa venuje špeciálna pozornosť. Návštevy príbuzných sú čoraz častejšie a trávime viac času s našimi blízkymi v prírode. Uvedomili sme si aké je to privilégium môcť chodiť von. Možno sme pochopili našich domácich miláčikov zatvorených doma.

Ale starostlivosť o zdravie by sme nemali podceňovať ani mimo pandémie. Často krát niektoré problémy ignorujeme a začneme ich riešiť až keď je už neskoro alebo v poslednej chvíli. Vo zvyku máme podceňovať napríklad bežný problém so zrakom a podobne. Keby sme ale venovali čas prevencii, nemuseli by sme sa strachovať. K tomu patrí zdravý životný štýl a teda cvičenie, zdravé stravovanie a obmedzenie vyprážaného či sladkého. Veľmi dôležité sú tiež prechádzky v prírode.

Prevencia je základ

Pokiaľ sa chcete viac venovať prevencii môžete použiť bylinky. Každodenný bylinkový čaj vám určite vie v mnohom pomôcť napríklad zázvorový alebo žihľavový. Ak však chcete radšej použiť niečo ešte viac účinnejšie existujú rôzne doplnky stravy na rôzne problémy napríklad na podporu pečene či zlepšenie zraku. Taktiež stačia výživové doplnky typu vitamín C alebo magnézium. No najlepšia a možno najlacnejšia prevencia je jesť veľa ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov a ďalších bežných jedál, ktoré zvykneme vymieňať za hamburger, hranolky alebo koláče.

Nech už využijete akúkoľvek prevenciu, určite bude lepšia než žiadna. Predsa len zdravie je niečo čo si treba chrániť.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*