Kategórie

Zostaň v spojení s ľuďmi z celého sveta

V minulosti bolo priam nepredstaviteľné využívať iný druh hovorovej komunikácie ako tú z očí do oči. Rovnako bolo nepredstaviteľné využívanie inej ako písomnej komunikácie za pomoci listov. Doba sa však neustále vyvíja a posúva vpred. Mobilné telefóny nás dokážu udržať v spojení, či už v hovorovom alebo písomnom, s ľuďmi dokonca aj na opačnej strane zemegule.

Moderné mobily spôsobili jednu z najväčších zmien v každodennom živote ľudí. Vďaka nim máme kontakty na našich blízkych, spomienky v podobe fotografií a množstvo iných vecí len v jedinom zariadení, ktoré sa pokojne zmestí aj do nášho vačku. Dôležité je spomenúť, že rovnako ako množstvo iných technológií, tak aj mobilné telefóny si prešli svojou evolúciou.

Bola to dlhá cesta

V roku 1960 už boli tieto malé zázraky na svete, no jedine v autách. Ak ste mali šťastie a v tých rokoch ste boli vlastníkom takéhoto automobilu, tak ste boli naozaj „šéf“. V autách sa vyskytovali preto, lebo aby vtedajší telefón fungoval bola potrebná dostatočná energia, ktorú dokázala zabezpečiť len batéria v automobile. Kým ste sa však s niekým spojili mohlo to zabrať až tridsať minút. Nepredstaviteľné však?

História mobilných telefónov je naozaj bohatá. Dnes sa na našom trhu ponúkajú tie najkvalitnejšie značky telefónov s dlhou výdržou batérie, kvalitným fotoaparátom a mnohými ďalšími vynikajúcimi  funkciami, ktoré ponúkajú napríklad aj  obľúbené telefóny Samsung.

V minulosti tomu však bolo inak. Motorola, ktorá je dnes aj značkou rôznych elektrotechník sa rozhodla posunúť mobilné telefóny na inú úroveň. Táto spoločnosť riskovala veľa, nemohli si dovoliť zlyhať. Martin Cooper prišiel s nápadom, ktorý mal spájať ľudí z hocijakého miesta s kýmkoľvek na svete. Vďaka nemu poznáme mikroprocesory. Motorola a Cooper spolupracovali a v roku 1983 sa ľudia mohli tešiť z telefónu, ktorý si mohli brať všade so sebou. Zaujímavosťou je, že tento telefón vážil približne jeden kilogram.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*